Thursday, July 18, 2013

lisbon~


הרחובות הצרים של ליסבון~ the tiny streets of lisbon
כפי שסיפרתי לכם יומן הפנסיה שלי "השתקע" בליסבון וסביבתה, ל20 יום .שבוע הבא חוזרים לאמסטרדם.
אני מתחילה לכתוב את הפוסטים בשתי שפות, על מנת שאוכל לשתף את האלו שלא דוברי עברית. מקווה שזה לא מעצבן. ובאם כן, אל תשאירו לי טייפ~ מחייכת~
הדירה ששכרנו טוב , שכרתי, בלי מזגן ,בלי מעלית ובלי מדיח ,עדין מאד חביבה עלי. הסנוב ההולנדי מביט על המלון הנחשק ממולנו ב300 יורו מינימום ללילה. נכון יש להם מרפסת פונה לכיכר ולנו....נו אז מה עם יש לנו נוף של הכביסה של השכנה ממול? , הדירה נמצאת ברחוב rua das gaveas בלב לבה של העיר ,משהו כמו לגור בפלורנטיין התל אביבית. סואנת וגועשת. מזג האויר ממש נעים. 26 ,28 מעלות תודה לאל. יש לנו חנויות קטנות בסביבה, מיני מרקט, חנויות בשר וירקות בנפרד ,מאפיה מדהימה ממש למטה, עם לחמניות ב20 סנט ,יענו שקל. לכו למצוא לחמניה במאפיה בשקל. יש להם מסעדות שרוב השולחנות בחוץ , ארוחות ערב מתחילות בעשר. שירות לא ממש מדהים. לא מדברים אנגלית ממש, אבל עיר עם דופק מעניין. עושים בלילה המון רעש ובעצם גרים בחוץ. ממש כך. מחזיקים בירה ברחוב ליד הבר , כי בפנים חם מדי. מיזוג אויר זה לא צד חזק אצלהם~
כשאני מנסה להשוות את ליסבון ללונדון , פריז, אמסטרדם או מדריד אני חושבת שהיא העיר המועדפת שלי בחודש יולי. למרות 51 המעלות ביום ההגעה.
מענין, שאין ישראלים ברחוב, מה שבדרך כלל קורה בחודשי הקיץ ,בבירות אירופה ה"אייניות".. העברית חוגגת בשפע, פה ממש לא שמעתי או ראיתי ישראליים.
החברים שלנו פה, אוסקר ופרנסיסקו מתנה מהאינסטגרם, שנראה לי שבק חיים בליבי לאחרונה. אירחו אותנו מדהים ויכולתי לארח בחזרה אצלנו בדירה, אלברט הכין פנקייק יום אחד וערב אחד סתם זללנו גבינות ושתינו יין . ביום ראשון , ממש בשלתי ארוחה ישראלית בסגנון "טאפס" : שקשוקה, שניצל, קציצות ברסה, אורז אדום , צלי כבש עם תפוחי אדמה קטנטנים וסלט פירות מה זה מדהים הצלחה של עיר זרה, יש משהו בלאכול שניצל ,שקשוקה או צלי כבש שמרגיש בית במקום זר כמו ליסבון. אבל מכיון שאני צועניה בנשמה ,אני מרגישה בית בכל מקום.
אז אנחנו ממשיכים להנות ואני משתפת אותכם ואת נכדי שיגיעו בעתיד וחברותי לבית אבות העתיידים. כי אני באמת מאמינה שחזרתי לפוסטים בסלונה . על מנת לשתף את נכדי העתידיים בקורות הסבתא שלהם,וגם להתחלק עם חברותי בבית האבות העתידי. אספר להם בשנת 2037 כשאהיה בת 80 "פעעעעעם כתבתי בסלונה... או זה היה מגזין נשים מדהים ,שנתנו לי לקשקש בו ועוד קראו לי בלוגרית. תואר נחשק ביותר אז".... סתם מחליקה על השכל פה...
אז אמשיך בתמונות כי הבטחתי.
תמונה מדהימה של שלושתם משחקים~

boys will always be boys~

home cooking by me~ צילום מעפן באי פון~

עיירת חוף מדהימה cascas

העיר הזאת מלאה בנשמה~

בעברית כתוב בכיכר~ אנדרטה לזכרם של האנוסים . ליסבון עיר הסובלנות~

יש כיתוב בעברית שאני לא מצליחה להבליט~

אכסניה ומרכז אינפורמציה~

מקסימים הבנייניים~

לורד ביירון היה גר בפורטוגל בעיירת חוף ליד ליסבון~

we are getting married anyday now...smiling תמונות אירוסין לא?

another getting married image.... smilng עוד תמונות אירוסין הורסת. טוב טוב דודה נאוה ~תסתמי~

the cats in the balcony~ חתולים במרפסת~

מרפסות העיר~ some more balcony

הרחובות צרים משהו~ the streets are so narrow

הופעה חימינית של הפילרמונית של ליסבון ~ Free concert of Lisbon philharmonic

my good looking boys~ all three of them ~ החתיכים שלי שלושתם~

הרכבל מספר 28 המפורסם בליסבון ~ The 28 cable car in lisbon
In my new life as a "retiree" i am trying to keep a journal via my blog in the Hebrew magazine i have been writing at since 2010. This blog will be following my own foot prints to cities i will be visiting all over the world. And my new life in Israel. This journal will be kept via my camera too, and although pictures are "universal lingo", i feel it is only right to share my journey in English as well, so both of my worlds can read.
I have lived 32 years in English speaking counties, 31 in the USA and one year 1981-1982 in south Africa. It is only logic that lots of my friends are English speaking people. So apologies to my Israeli readers. You will need to skip this part and go to the Hebrew part. However I am not promising to translate it 100%, as i will go with the flow of my writing.
I was telling my Hebrew readers about my trip to Lisbon. it was part to visit a city i never visited before and part to visit two friends i have met via instagram. believe it or not that type of media can be very friendly.
To make a long story short as i will only be able to start from this post and to try to fill you in on the trip to Lisbon. We arrived to a heat wave over 110 f 51c!! and suffered from the fact that the apartment i have rented had no A/C and no elevator. Fun it was not. In the end we are having a wonderful time and the meeting with Oscar and Francisco our friends is a huge success and we keep on visiting and enjoying each other's company.
Meeting people in new countries is such a great add-on to the visit. We would never had the times we had without knowing them here. i loved visiting with them, going to dinners, lunches, cafes , cooking for them and having them in our tiny apartment for Albert's famous pancakes and my Israeli cooking .
e travel all over Lisbon and the area together and we made great memories together and lots of pictures, i will share with all of you.
.
~will miss you Oscar and Francisco~

Oscar , Albert and Francisco

lookout to the city~

אחד מבתי התרבות בעיר~
אני מקווה להמשיך את היומן לעוד הרבה ימים ,מקומות ומאורעות של כייף ~

יום טוב ישראל~ סוף שבוע רגוע~

No comments: